VBT YAZILIM A.Ş. 'nin faaliyet alanı nedir?

Şirketimizin faaliyet alanını kısaca

1. Her marka bilgisayar donanımının ithalatı, ihracatı ve dahili ticaretini yapmak, bilişim sistemleri, otomasyon, yazılım ve donanım faaliyetlerinde bulunmak, internet üzerinden her türlü ses ve görüntü hizmeti vermek, web sitesi hazırlamak, hazırlatmak ve internet servis sağlayıcılığı yapmak,
2. Her türlü bilgisayar ve alt mikro işlemcileri ile bilgi kaydedici, saklayıcı, yazıcı, çizici, iletici, gösterici, tahvil edici, yorumlayıcı cihaz, aksesuar donanım ünite parça ve yedek parçaları montajı, servisi, dahili ve harici ticaretini yapmak, eğitimlerini vermek,
3.Ticari amaçlı bilgi işlem merkezleri kurmak, bu merkezlerin yurt içi ve yurt dışı data şebekeleri ile irtibatını sağlamak,
4. Konusu ile ilgili her türlü danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermek, olarak özetleyebiliriz.

VBT YAZILIM A.Ş. 'nin iştirakleri varmı?

Şirketimizin İştirakleri ve Bağlı ortaklıkları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Ticaret Ünvanı Şirketin Faaliyet Konusu Ödenmiş / Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket İle Olan İlişkinin Niteliği
VBT Akademi A.Ş. Yazılım Eğitimleri 50000 50000 TRY 100 Bağlı Ortaklık
Phexum Yazılım Ltd. Şti. Yapay Zeka Yazılımları 10000 3000 TRY 30 İştirak
VBT Europe AG Yazılım 100000 51000 CHF 51 Bağlı Ortaklık
VBT Software (UK) Ltd. Yazılım 50000 50000 GBP 100 Bağlı Ortaklık
VBT YAZILIM A.Ş. Hisse senetlerinde alım satım nasıl yapabilirim?

Şirketimiz payları BİST ‘te halka arz olmuş ve Ana Pazar’da işlem görmektedir. Şirketimiz paylarında SPK ve BİST tarafından yetkili kılınmış aracı kurumlar ve bankalar aracılığıyla alım ve satım işlemi yapılabilmektedir.

Size nasıl ulaşabilirim?

Şirketimiz VBT Yazılım A.Ş. 'nin merkez adresi , telefon ve faks numaraları resmi internet sitesi olan https://www.vbt.com.tr/ ve https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/5369-vbt-yazilim-a-s web adresinde bulunmaktadır. Ayrıca mail adresleri, info@vbt.com.tr ye mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Genel kurul toplantısı hakkında bilgi alabilir miyim?

Şirketimiz yıllık mali tabloların açıklanmasının ardından yılda en az bir kere genel kurul toplantısı gerçekleştirmektedir. Genel kurul toplantı ilanları, ilgili tebliğler çerçevesinde toplantı tarihinden en az 21 gün öncesinde KAP(Kamuyu Aydınlatma Platformu), resmi internet sitesi vasıtasıyla kamuoyuna bildirilmektedir. Genel kurula katılım şartları, belgeleri, tarihi ve adresi gibi detaylar aynı yollarla kamuoyuna bildirilmektedir.

Ayrıca https://www.vbt.com.tr/sayfa/genel-kurul sayfasından geçmiş genel kurullar hakkında da detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

VBT YAZILIM A.Ş. mali tabloları ne zaman ve nerede açıklanmaktadır.

Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu’nun tebliğleri çerçevesinde 3 aylık, 6 aylık,9 aylık ve yıl sonu olmak üzere yılda dört defa mali tablolarını açıklamaktadır. Bu mali tablolardan 6 aylık ve 12 aylık tablolar bağımsız denetim şirketleri tarafından denetimi yapılan mali tablolardır. Mali tabloların açıklanma süreleri KAP Müdürlüğü tarafından https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/5369-vbt-yazilim-a-s sayfasında açıklanmaktadır.

Mali tablolar başta KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) olmak üzere şirketimiz resmi internet sitesinde https://www.vbt.com.tr/sayfa/finansal-ve-operasyonel-veriler linkinde kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

VBT YAZILIM A.Ş. genel bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Şirketimiz ait bilgilere resmi internet sitesi https://www.vbt.com.tr/ ’den ve https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/5369-vbt-yazilim-a-s sitesinden ulaşılabilmektedir.

VBT YAZILIM A.Ş. hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Şirketimiz hakkında detaylı bilgiye şirket bünyesinde oluşturulmuş olan Yatırımcı İlişkileri bölümü ile mail yada faks yoluyla iletişim kurarak ulaşabilirsiniz. Ticari sır olarak kabul edilmeyen ve kamuoyuna açıklanmış bütün bilgiler hakkında istenilen detayda bilgilendirmeyi yapacaklardır.

VBT YAZILIM A.Ş. hisse senetleri hakkında bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Şirketimiz payları hakkında bilgiye yetkili yayın kuruluşları vasıtasıyla, BİST’in günlük bildirimleriyle ve aracı kurumlar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Yatırım tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Şirketimiz bünyesindeki hiçbir departman ve çalışanımız bu konuda yetkili değildir. Yatırım tavsiyesinde bulunabilecek kurumlar ve kişiler mevzuatlarla belirlenmiştir.

Şirketinizin faaliyetleri hakkında bilgiye nasıl ulaşırım?

Şirketimiz mali tablolarla birlikte her çeyrekte faaliyet raporu yayınlamaktadır. Bu faaliyet raporlarında şirketimizin faaliyetleri hakkında genel ve dönemsel bilgiler verilmekte olup değişikliklere ve gelişmelere dikkat çekilmektedir. Şirketimizin faaliyet raporlarına KAP ve resmi internet sitesinden her an ulaşabilirsiniz.