Bilgi İşlem Platformları ülkemizde yaklaşık 30 yılını geride bırakmışlardır. Bu arada teknoloji gelişmeye devam etmiştir. Eskiden yazılmış ve ihtiyacı gören bazı yazılımlar artık ihtiyacı karşılayamaz durumdadırlar. Veya ihtiyacı karşılasada bu konuda uzman bulmak gittikçe zorlaşmaktadır.

İşte bu nedenlerden dolayı şirketler, teknolojik altyapılarını değiştirmekte ve yenilemektedirler. Bu çerçevede VBT, tüm platformlara olan hakimiyeti ve teknik becerileri ile her türlü modernizasyon projelerinizde sizinle yan yana çalışmaya hazırdır.

Örnek olarak VBT, Suudi Arabistan Deniz Kuvvetlerinde IBM Mainframe üzerinde OS/390, CICS, DB2, NATURAL, COBOL ortamında bulunan teknolojik altyapı yine IBM Mainframe üzerinde z/Linux, WebSphere, JAVA ve UDB üzerine taşımıştır.

Bu proje kapsamında bütün işletim sistemi, uygulama sunucuları, programların COBOL/NATURAL'dan JAVA'ya dönüştürülmesi ve data migration işlemleri VBT uzmanları tarafından yapılmıştır.

Yine VBT, Halkbankası'nda VAGEN (Visual Age Generator) altyapısındaki uygulama geliştirme ortamını IBM RATIONAL Developer for System Z / EGL yapısına dönüştürme işleminde öncü olarak görev almış ve müşteriye bu proje kapsamında destek vermiştir.

Şu anda belirli bir platformda çalışan tüm uygulamalarınızı veya uygulamalarınızın bir bölümünü JAVA veya .NET gibi yeni teknolojilere taşıyabiliriz. NATURAL ve COBOL gibi yazılım dillerinden JAVA'ya aktarım konusunda özel uzmanlığımız bulunmaktadır.

Yine AS/400 platformlarındaki uygulamalarınızı JAVA ortamlarına taşıyabiliriz.