Su ve atıksu şebekesini planlayın, tasarlayın, işletin ve bakımını yapın.

Büyük bir su ve atıksu dağıtım şebekesini yönetmek, ayrıntılı dijital haritalara erişim gerektirir.

dpWater bunu ve çok daha fazlasını sağlar. CBS haritalarının, şebeke yaşam döngüsünün tüm aşamalarına hizmet etmek için temel oluşturduğu web tabanlı bir şebeke bilgi sistemidir. Sistem, şebekenizi planlamak, tasarlamak, işletmek ve sürdürmek için gereken verilerin merkezi bir kaynağı haline gelir. Ayrıca, sistem yükseltmeleri veya modifikasyonlarında daha akıllı yatırım kararları vermeleri için su ve kanalizasyon şirketlerine rehberlik eder.

Her büyüklükteki şirketler için etkili veri yönetimi

dpWater, her büyüklükteki şirkete finansal ve organizasyonel faydalar sağlar. Doğru bilgiye doğru zamanda eriştiğinizde, tüm teknik süreçler üzerinde gelişmiş kontrol sahibi olursunuz. Su şebekenizle ilgili tüm görevler ve faaliyetler, temel olarak dijital haritalarla tek bir yerde mevcuttur.

Haritada yapılan her değişiklik doğrudan, saha ekipleriniz tarafından mobil cihazlar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak sürekli güncellenen varlık bilgilerinde görülebilir.

Tamamen web tabanlı tasarım, çoğu istemci yönetimini ortadan kaldırarak sistemin BT yönetimini oldukça uygun maliyetli hale getirir. Tüm verilerin tek bir birleşik veri tabanında saklanması, hem veri bütünlüğünü hem de güvenliği basitleştirir. Şebeke bilgilerinin yüksek kalitesi ayrıca bakım ve yatırım kararları için daha iyi bir temel oluşturur.

Diğer sistemlerle sorunsuz çalışır

dpWater, su hizmetleri için birlikte çalışabilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. İzleme ve kontrol gibi operasyonel faaliyetler veya finans ve müşteri yönetimi gibi ticari faaliyetler için olsun, diğer sistemlerle kolayca entegre edilebilir. dpWater'a girdiğiniz tüm veriler otomatik olarak güncellenir ve diğer tüm sistemler ve kullanıcılar tarafından gerçek zamanlı olarak kullanılabilir.

Zorlu ortam ve koşullarda destek sağlar

Su ve atıksu şirketleri her zamankinden daha zorlu pazarlarda faaliyet gösteriyor. Yetkililer düzenlemeleri genişletiyor, son müşteriler daha ayrıntılı bilgi bekliyor ve sistem sahipleri veya işletmeciler gelirlerini maksimize etmek istiyor. İhtiyaç duyduğunuz her an tutarlı ve doğru şebeke verilerine erişim sağlayarak bu çoklu talepleri karşılamak daha kolay hale gelir.

Tek bir coğrafi veri tabanı - daha az el emeği, daha yüksek doğruluk

En iyi çözüm, verileri tek bir coğrafi veri tabanında yönetmektir. Tutarlılık ve doğruluğu sağlamak için ayrı veri tabanlarında veya bireysel çalışanların dosyalarında depolanan mevcut bilgiler merkezi olarak aktarılmalı, dijitalleştirilmeli ve saklanmalı, ardından tüm paydaşlar için her zaman ve her yerden erişilebilir hale getirilmelidir.

Bu, şebeke bilgi yönetimi sisteminize önemli gereksinimler getirir. Şebekenin karmaşıklığına rağmen, yönetim sistemi sezgisel ve kullanımı kolay olmalıdır.

dpWater’daki web tabanlı kullanıcı arayüzü, kuruluşunuzun ihtiyaçlarına ve süreçlerine, hatta bireysel kullanıcıların tercihlerine veya gereksinimlerine göre yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir. Çözüm özelleştirilebildiğinden, kullanıcılarınızın daha az eğitime ihtiyacı olacak ve özelliklerini en üst düzeye çıkaracaktır.

Su ve atıksu hizmetleri için basitleştirilmiş raporlama

Her büyüklükteki altyapı şirketi, şebekelerinin operasyonel durumunu kurumlara ve yönetimlere bildirme konusunda kapsamlı gereksinimlerle karşı karşıyadır. Bu raporlamanın kolaylaştırılması ve otomatikleştirilmesi zamandan tasarruf sağlar ve personelin daha önemli görevlere odaklanmasına olanak tanır.

dpWater'ın temel özellikleri

 • Tek bir çözümde su, atıksu ve yağmur suyu şebekeleri için eksiksiz, web tabanlı varlık dokümantasyonu
 • Tek bir birleşik veri tabanında erişilebilen tüm bilgiler
 • Şebeke modelinde, haritalarda ve kullanıcı yetkisinde kullanılan nesnelerin seçimi ile yönetim odaklı tasarım
 • Menüler, haritalar, arama işlevleri ve diğer parametrelerle ilgili özelleştirilebilir kullanıcı yapılandırmaları
 • Hesaplama, planlama, bakım ve kesinti yönetimi için modüller eklemek üzere ölçeklenebilir ve yükseltilebilir
 • Şebeke bilgisi haritası ile farklı türden haritaları, raster ve vektör grafikleri ve ortofotoyu birleştirme
 • Şebeke risk yönetimi
 • CCTV denetimlerinin içe aktarılması ve görüntülenmesi
 • Tüm şebeke nesnelerinin tam web tabanlı kaydı
 • Su ve atıksu şebekeleri için topolojinin sağlanması
 • Otomatik kalite testi ve kurallı veri algoritmaları, yüksek kaliteli dokümantasyon sağlar
 • Yerleşik topoloji kullanarak en yakın stop vanasının ve etkilenen müşterilerin konumunu belirleme
 • Durum yönetimini kullanarak yaşam döngüsü belgelerini tamamlama
 • Kullanıcıları desteklemek için geçici çizim özelliği
 • Excel ve PDF gibi formatlarda basit dışa aktarım ile standart raporlar